سیستم های کنترل ترددسیستم کنترل تردد خودرو
Rfid Access Control


سیستم های کنترل تردد یکی از سیستم هایی است که امروزه بسیار متداول بوده و اکثر شرکت ها، کارخانجات و ادارات از آن استفاده می کنند. اساس کار این سیستمها کنترل تردد و حضور و غیاب افراد می باشد. که از گذشته با سیستم هایی مثل بارکد و کارت های مغناطیسی انجام می شده است. اما اکنون با رشد سریع تکنولوژی این سیستم نیز پیشرفت کرده و از کارت های contact less بدون تماس با تکنولوژی RFID استفاده می گردد. برای افزایش ارتقاء امنیت سازمانها و دیگر مکانها، با ترکیب سیستم های الکترونیکی RFID  و تجهیزات موانع فیزیکی مانند گیت های کنترل تردد و انواع دربهای اتوماتیک و یا دربهای دستی مجهز به قفل برقی یک ساختار امنیتی با لایه های مختلف می توان ایجاد نمود که هر سامان نیازمند راهکاری کنترل تردد منحصر به فرد خود می باشد. اجزای یک سیستم RFID:Reader خوانشگر یا کارتخوان ها و Transponder تگ ها یا کارتها دو بخش مهم یک سیستم RFID هستند. یک Transponder یا تگ ، که در هدفی که می خواهیم آن را شناسایی کنیم واقع است که برای شناسایی کالا و یا شخص صادر می گردد. یک Reader یا خواننده که، با توجه به طراحی و نوع فن آوری مورد استفاده می تواند یک دستگاه فقط خواننده یا هم خواننده و هم نویسنده باشد. (در این مقاله با توجه به استفاده رایج همان دستگاه گیرنده اطلاعات یا داده همواره با عنوان خواننده (READER) به آن اشاره می شود). همواره به جای دستگاه گیرنده اطلاعات از عبارت، کاتخوان READER استفاده می شود، بدون توجه به آنکه آن دستگاه تنها خواننده اطلاعات باشد یا علاوه بر آن قابلیت نوشتن را نیز داشته باشد. یک نمونه عملی در شکل زیر نشان داده شده است. در این نوع سیستم به علت استفاده از ریدر مخصوص برد بلند تا میزان ده متر فاصله از ترانسپندر این امکان فراهم است تا بانصب تگ ترانسپندر بر روی خودرو و یا وجود کارت ترانسپندر در داخل کابین خودرو و یا دست افراد بدون نیاز به پیاده شدن و یا صرف انرژی بصورت خودکار با رسیدن خودرو و یا فرد به نزدیک ترین محل دریافت سیگنال درب مذکور و یا گیت و ارام بند بصورت اتوماتیک باز و بسته شود..سیستم کنترل دستی
Manual Access Control


سیتم کنترل کد و کارت

دستگاه های اکسس کنترل مستقل کد و کارتی می توانند به صوت مجزا و بدون وابستگی به نرم افزار یا سخت افزارهای کنترل کننده عمل کرده و خروجی جهت کنترل قفل برقی یا گیت های کنترل تردد را اعمال نمایند. تکنولوژی این سیستم ها در حال حاضر به طور چشم گیری در حال پیشرفت می باشند و همه روزه فناوری های جدیدی را در بازار  تجهیزات کنترل تردد شاهد هستیم. همچنین بعضی دستگاه های ارائه شده امکان استفاده به همراه کنترلر که به عنوان Master در مجموعه قرار میگیرد را دارند که این خود به نوعی باعث افزایش ایمنی در ترددها می گردد. کلیت عملکرد این دستگاه ها مانند دستگاه های کنترل تردد اثرانگشتی است، اما تفاوت هایی نیز دارند. عملکرد این دستگاه ها بدین صورت است که ابتدا فردی که به عنوان مدیر (admin) با دستگاه کار می کند، رمزی را برای رفتن به منوی دستگاه انتخاب کرده و رمز پیش فرض را تغییر می دهد تا امنیت تنظیمات دستگاه برقرار شود و کسی جز مدیر نتواند تغییری در تنظیمات کنترل دسترسی ها به وجود آورد. سپس نوبت به تعریف سایر کاربرانی که اجازه ی تردد از گذر را دارند می رسد. بعد از آن در صورت نیاز محدودیت های لازم را در زمانبندی ترددها و... (بسته به نوع دستگاه و امکانات موجود) و در نهایت سایر تنظیمات از جمله مدت زمان اعمال خروجی توسط دستگاه، انتخاب چگونگی کنترل تردد و... انجام می شود. بدین صورت دستگاه آماده استفاده شده و از این پس تردد افراد در گذرهای موردنظر کنترل می شود.
سیستم کنترل تردد اثر انگشت

دستگاه های کنترل تردد شامل: دستگاه های کنترل تردد اثرانگشتی، دستگاه های کنترل تردد کارتی و دستگاه های کنترل تردد کد، به منظور ثبت تردد افراد در سازمان ها، ارگان ها و سایر محل هایی که نیاز به کنترل دسترسی افراد به گذرگاه های مختلف آن محل وجود دارد، استفاده می گردند چرا که یکی از مهم ترین نگرانی های مدیران در ادارات و سازمان ها استفاده از سیستم ها و امکاناتی است که بتوانند به راحتی از حضور واقعی پرسنل خود در محیط کار، آگاه شده و حق دسترسی افراد به محیط های مختلف و مکان های خصوصی را محدود کنند. با توجه به اینکه اثر انگشت هر فرد منحصر به فرد بوده و هیچ دو فردی یافت نمی شود که اثر انگشتی مشابه داشته باشند (زیرا اثر انگشت از برآمدگی ها و فرورفتگی هایی تشکیل شده که ساختار و نحوه قرارگیری این موارد، اساس انحصاری بودن هر اثرانگشت است)، یکی از مطمئن ترین راه ها برای کنترل تردد افراد در چنین مراکزی استفاده از اثر انگشت فرد جهت ثبت ترددش می باشد.

فروشگاه اینترنتی
تماس بگیرید