نمای اسپایدر

شیشه ضد گلوله ، درب اتوماتیک ، شیشه صرافی 
درب شیشه ای ضد گلوله صرافی
آگوست 11, 2019
کرتین وال ، نمای کرتین وال ، کرتینوال
نمای کرتین وال
سپتامبر 11, 2019
Show all

نمای اسپایدر

نمای شیشه ایی

نمای اسپایدر ، نمای شیشه ای ، اسپایدر

نمای اسپایدر چیست؟

یکی از زیباترین و مدرن ترین نماهای ساختمانی است که امروزه در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. نمای اسپایدر داری سیستم های متنوع ای است که عبارتند از نمای اسپایدر کابلی, فین گلس, خرپا. شیشه به عنوان مهم ترین عامل در تعیین قیمت نمای اسپایدر نقش دارد و شیشه های به کار رفته در نمای اسپایدر باید از نوع سکریت و لمینیت شده باشند تا در صورت بروز حادثه شیشه شکسته شده شکل خود را حفظ کند. نمای شیشه ای اسپایدر با توجه به نوع سازه پشتیبان و ابعاد شیشه قیمت های متفاوتی دارد.

قیمت قطعی برای این سازه تنها هنگامی قابل محاسبه است که شیشه  ابتدا بر اساس شکل

و ساختار ساختمان طراحی شود و در مرحله بعد با توجه به طرح نما و شرایط مالی پروژه

مناسب ترین سیستم پشتیبان آن انتخاب شود و قیمت متریال به کار رفته

در آن تعیین گردد.

 

شیشه اسپایدری

مهم ترین عامل در تعیین قیمت نمای اسپایدر نوع شیشه بکار رفته در نما می باشد. انواع شیشه به کار رفته در این سازه به شرح زیر می باشد. به دلیل تمرکز فشار خارجی بر روی نماهای اسپایدر به هیچ عنوان امکان استفاده از شیشه ساد وجود ندارد و حتما باید از شیشه سکریت استفاده نمود. در صورتی که ارتفاع این نما بیشتر از سه متر باشد باید از شیشه های سکریت و لمینت استفاده شود. شیشه های دو جدار یکی دیگر از انواع شیشه هایی است که در این سازه قابل استفاده است در تولید این شیشه ها از رینگ های آلومینیومی بین دو شیشه که مانع خروج گاز شده استفاده می شود. شیشه های کیرستالی برای نماهای اسپایدری استفاده می شود که به دنبال شفافیت بیشتر می باشند.

 

دیتایل شیشه اسپایدر

به جرات می توان گفت که برآورد وزن سازه در نمای اسپایدر کاری به شدت دقیق و تخصصی است.

ارائه دیتایل های شاسی کشیو همچنین نقشه های مدول بندی جام های شیشه ای باید

با دقت فراوان انجام شود. درصورتی که در محاسبه انداره مدول بندی و ابعاد شیشه ها و

فاصله سوراخ کاری شیشه ها اشتباهی رخ دهد و دیتایل های این سازه دچار خطا شود

خسارت بسیار سنگینی به روند اجرای آن وارد می شد که به راحتی قابل جبران نیست.

 

ابعاد شیشه های نمای اسپایدر

ابعاد شیشه ای این سازه بر اساس مدول بندی محاسبه شد توسط طراح معمولا حداکثر بین عرض 420 و طول 240 سانتیمتر می باشد. البته این ابعاد شیشه ها تقریبی بوده و برای هر پروژه نماسازی باید بر اساس نیاز طرح ابعاد دهی انجام گیرد. ضخامت شیشه اسپایدر بین 10 تا 12 میلیمتر می باشد.

 

یراق آلات نمای اسپایدر

یراق آلات نمای اسپایدر از نوع استیل یا آهنی می باشد که مرغوب ترین نوع یراق آلات از نوع استیل 316 و در مرتبه پایین تر استیل 304 می باشد. یکی دیگر از مواردی که در قیمت یراق آلات تعیین کننده است سیستم سازه نگهدارنده نمای اسپایدر است که بر این اساس یراق آلات اسپایدر سازه های فین گلس و کابلی از سایر یراق آلات گران تر است شکل یراق آلات این سازه به صورت X یا H می باشد. یراق آلات این سازه با توجه به نوع سیستم اسکلت یا شاسی نمای اسپایدر از این بابت که کابلی باشد یا فین گلس و خرپا شکل متفاوتی دارند.یراق آلات عبارتند از fitting و Routel و Tension Rodsو Strut Bar و Canopy Fitting.

 

انواع نما اسپایدر

نمای اسپایدر سیستم کابلی cable truss system

نوع کابلی در عین انعطاف پذیری عالی از استحکام بالایی نیز یرخوردار است و ویژگی های مذکور امکان نصب ورقه های شیشه ای بسیار بلند را آسان می سازد کابل ها طوری طراحی شده اند که به لحاظ زیبایی شناسی کمترین اشکال را وارد می سازند.

 

نمای اسپایدر سیستم فین گلس point support glass finwalls

سازه سیستم فین گلس از ورق های شیشه ای که بر روی زمین تکیه و نصب می شوند یا اینکه معلق نصب می شوند و بهر گیری از بست های شیشه ای (fin) که ساخت ترکیبی دارند نمایی زیبا و تمیز را ارائه می دهند (fin) مذکور قابلیت نصب افقی و عمودی دارند سر (Austfix) فشار ناشی از خم شدن در گوشه های پنل شیشه ای را کاهش می دهد که این امر در نهایت به افزایش عمر پنل و به دنبال آن افزایش عمر سازه شیشه ای ساختمان می انجامد.

 

نمای اسپایدر سیستم خرپا و استیل metal frame facade

شیشه ها به طور مستقیم به قاب های فلزی وصل شده اند. قاب ها ممکن است عمودی و یا افقی باشند و ساختار سقف را بپوشانند و یا نپوشانند و به هر صورت آنقدر استحکام دارند تا بتوانند وزن شیشه ها را به خوبی تحمل کنند. این سیستم یکی از ارزان ترین نماهای اسپایدر است و طراحی آن از سایر نماهای اسپایدری آسان تر است.

 

ویژگی های نمای شیشه ای اسپایدر

سرعت بالای اجرای این سازه

یک دست بودن نما

شفافیت و نور دهی بالای آن

مقاومت بالا در برابر زلزله و طوفان

زیبایی و مدرن بودن آن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی
تماس بگیرید