در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک

نمای شیشه ای ساختمان , نمای کرتین وال , نمای کرتینوال , کرتن وال , پارتیشن شیشه ای , نمای اسپایدر , نمای شیشه ای اسپایدر , نمای فریملس , نمای فریم لس , نمای شیشه ای فیس کپ , نمای اسپایدر فین گلس , نمای اسپایدر کابلی , نمای اسپایدر لوله ای , نمای شیشه ای , نمای شیشه ای ویلا, پارتیشن شیشه ای , پارتیشن فریملس , فریم لس
نمای شیشه ای ساختمان
می 16, 2020
ترمال بریک,termal break,قیمت پنجره ترمال بریک,ترمال بریک کشویی,ترمال بریک لولایی,ترمال بریک لیفت اند ایلاید,ترمال بریک واگنی,ترمال بریک آکاردونی
پنجره های ترمال بریک
می 20, 2020
Show all

در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک

درب و پنجره آلومینیومی , درب و پنجره ترمال بریک , قیمت درب و پنجره ترمال بریک , مزایای درب و پنجره ترمال بریک , هوابندی پنجره ترمال بریک , انواع درب و پنجره ترمال بریک , ترمال بریک , پنجره های ترمال بریک,پنجره های ترمال بریک نرمال , پنجره های ترمال بریک کشویی , پنجره های ترمال بریک لیف اند , پنجره های ترمال بریک فولکس واگنی,پنجره های ترمال بریک آکاردونی , مزایای پنجره ترمال بریک , ترمال بریک , آلومینیوم ترمال بریک , termal-break

درب و پنجره آلومینیومی , درب و پنجره ترمال بریک , قیمت درب و پنجره ترمال بریک , مزایای درب و پنجره ترمال بریک , هوابندی پنجره ترمال بریک , انواع درب و پنجره ترمال بریک , ترمال بریک , پنجره های ترمال بریک,پنجره های ترمال بریک نرمال , پنجره های ترمال بریک کشویی , پنجره های ترمال بریک لیف اند , پنجره های ترمال بریک فولکس واگنی,پنجره های ترمال بریک آکاردونی , مزایای پنجره ترمال بریک , ترمال بریک , آلومینیوم ترمال بریک , termal-break

دغدغه ای که همه در هنگام کار ساختمانی با آن مواجه میشوند انتخاب درب و پنجره است از زمان قدیم صنعت آلومینیوم فعالیت خود را در زمینه ی ساخت در و پنجره شروع کرده است و به ندرت کسی پیدا میشود که پنجره های آلومینیومی قدیمی را به یاد نیاورد,به دلیل طول عمر بالای آلومینیوم اکثر مردم در و پنجره های خود را از جنس آلومینیوم سفارش می دهند …

در و پنجره آلومینیومی – ترمال بریک

از ورود پروفایل آلومینیومی به بازار درب و پنجره دهه ها میگذرد و این صنعت با توجه با پیشرفت تکنولؤی  توانسته است محصولات متنوعی را در زمینه درب و پنجره به بازار عرضه کند .از ورود پروفیل‌های آلومینیومی به بازار درب و پنجره دوجداره درب و پنجره‌های دوجداره آلومینیومی جدیدی تولید می‌شوند.

در و پنجره آلومینیومی

در و پنجره آلومینیومی نسل اول

پنجره آلومینیومی نسل اول جزو قدیمی ترین پنجره ها محصوب میشود در این نسل امکان دوجداره شدن پنجره های آلومینیومی وجود نداشت  در واقع این مدل پنجره های آلومینیومی با استفاده از میگرد بهم متصل می شدند و امکان دوجداره شدن در آنها وجود نداشت .

پنجره آلومینیومی نسل دوم

با ورود پنجره آلومینیومی نسل دوم با نام اس تی تحولی در زمینه پنجره آلومینیومی ایجاد شد  در این نسل در و پنجره های آلومینیومی قابلیت دوجداره شدن داشتند اما وجود درزها در این نسل از جمله معایبی بود که در این نسل وجود داشت و همین عیب باعث که استقبال آنچنانی صورت نگیرد.

در و پنجره آلومینیومی نرمال Aluminum Doors & Window – Normal:

در و پنجره آلومینیومی نرمال را با استفاده از پروفیل آلومینیومی اکسترود شده تولید و مونتاژ می کنند. پنجره های نرمال به نام دوجداره نیز معروف بودند اما در بررسی با استانداردهای در و پنجره دوجداره، ویژگی های این نوع در و پنجره مورد تایید قرار نگرفته و نام آن ها از دوجداره به آلومینیوم اختصاصی تغییر کرد.

از مزایای این نوع در و پنجره می توان به استحکام، تنوع در طرح و رنگ، قابلیت رنگ پذیری و ثبات در رنگ اشاره کرد.

اجزاء تشکیل دهنده در و پنجره های آلومینیومی  نرمال :

شامل قاب ، فریم ، شیشه و یراق آلات می باشد.

مزایا و معایب  پنجره دوجداره آلومینیومی نرمال :
 • از نظر مقاومت در برابر رطوبت، درب الومینیومی قابل رقابت با فولاد ضد زنگ و یا فایبر گلاس است.
 • اکثر فریم های الومینیومی با پوششی از اکسید در خرده فروشی ها به فروش میرسند.
 • این پوشش قادر به از بین بردن مشکل خوردگی و سوراخ شدن فریم درب است که موجب میشود فریم درب نسبت به رطوبت و بی توجهی که در نگهداری از آن ممکن است صورت بگیرد، ایمن شود.
 • لذا درب الومینیومی انتخابی ایده آل برای درهای بیرونی است که باید در برابر شرایط آب و هوایی خارجی مقاومت کنند.
 • چارچوب درب های چوبی در مقابل رطوبت ایمن نیست و درب فلزی نیز دچار خش و خوردگی می شود.

قدرت بیشتر پنجره الومینیوم

 • با توجه به استحکام کششی بیشتر، قاب الومینیومی نازک تر در مقایسه با دیگر فریم ها، درب محکم تری را فراهم می کند.
 • فریم الومینیومی مقاوم تر از فریم های ساخته شده از چوب های جنگلی و یا آهن و مس و همچنین ارزان تر است.

نصب اسانتر پنجره الومینیومی

درب الومینیومی بسیار سبک تر از فریم دربهای معمولی است. سبک وزن بودن طبیعی این دربها نصب آن را آسان تر میکند.

حفظ و نگهداری راحت تر پنجره الومینیوم

 • معمولا نیازی به نقاشی های منظم و یا رنگ آمیزی برای حفظ ظاهر سطح الومینیوم وجود ندارد.
 • حتی اگر یک بخش از درب فریم آسیب دیده است، می توان آن را از طریق خرید جایگزین آن تعمیر کرد.
 • نگهداری و حفاظت از درب الومینیوم راحت تر است.
 • چنین فریمهایی را می توان به طور مرتب با اسفنج مرطوب پاک کرد.
 • قطعات جایگزین در اندازه های استاندارد در خرده فروشی ها به فروش می رسد.

معایب درب الومینیومی

 • درب و پنجره های آلومینیومی در برابر رطوبت مقاوم هستند، اما تیغه ای که در آنها نصب شده است با دوام نیست.
 • الومینیوم رسانای گرماست و حرارت را به خوبی از خود عبور می دهد.
 • استفاده از پنجره های الومینیومی باعث می شود که حرارت داخلی به آسانی به بیرون رود و اتلاف انرژی بسیار زیادی بوجود بیاید.
 • برای حل این مشکلات ماده ای به نام ترمال بریک (Thermal Break) اضافه می شود اما یکپارچگی فریم درب را از بین می برد.
 • علت این امر تفاوت انسجام و محکمی این ماده با الومینیوم است.
 • اضافه کردن آن تفاوت زیادی در قیمت ایجاد میکند و قیمت درب را بالا میبرد.

مشکلات ظاهری دربهای الومینیومی

 • با وجود مزایای بسیاری که فریم های الومینیومی دارند بسیاری از طراحان منظر آنها را ترجیح نمیدهند.
 • این عمدتا به دلیل ظاهر نسبتا سرد و یا مصنوعی است که سطح الومینیوم دارد.
 • حتی پس از نقاشی و رنگ آمیزی سطوح الومینیوم، جلوه و پذیرندگی که دربهای ساخته شده از چوب جنگلی دارند در فریم های الومینیومی تکرار نمیشود.

در و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک Aluminum Doors & Window – Thermal break

در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره های آلومینیوم ضعف عایق نبودن در برابر حرارت را دارند به همین دلیل برای رفع این نقص کارشناسان و متخصصین صنعت آلومینیوم مبادرت به طراحی و تولید نوع جدیدی از پروفیل آلومینیومی به نام ترمال بریک نمودند.

پروفیل های ترمال بریک مورد استفاده در صنعت ساخت در و پنجره با تعبیه یک تسمه از جنس پلی آمید که تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد حرارت و ۵۰ درجه سانتی گراد برودت را تحمل می کند ، ایجاد می شود.

این سیستم ، عایق بسیار خوبی برای آلومینیوم بوده و استفاده از پوشش آنادایزینگ ( Anodizing ) باعث می شود که هم رنگ های بسیار زیبا و دلنشین برای ساختمان خود داشته باشید و هم با توجه به عایق بودن این پروفیل ، شاهد دوام آن در مقابل شرایط جوی نامناسب باشید.

آلیاژ آلومینیوم مورد استفاده در ساخت پروفیل های در و پنجره آلومینیومی ، آلومینیوم ۶۰۶۳ می باشد.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک یکی ازآخرین دستاوردهای صنعت آلومینیوم سازی و پنجره سازی می باشد.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک دارای لایه پلاستیکی بین دو فریم داخلی و خارجی پنجره می باشد که نارسانایی این لایه پلاستیکی مانع تلف شدن انرژی بین دو فریم می شود.

این در حالی است که پنجره دو جداره معمولی از جنس آلومینیوم به این صورت نیستند چون آلومینیوم رسانایی بالایی دارد و به همین خاطر باعث اتلاف انرژی می شود.

در واقع کلمه ترمال بریک به معنای شکست حرارت می باشد و پنجره آلومینیومی ترمال بریک دارای عایق حرارتی می باشد.

قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک :

تنوع قیمت زیادی در پنجره آلومینیومی ترمال بریک دیده میشود که  بستگی به پارامترهایی مانند اندازه های آن، نوع بازشوهای آن و یراق آلات مصرفی پنجره  دارد.

برای قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک حتما باید نقشه ی پنجره مورد نیاز، تعداد آن و نوع بازشوی آن هم مشخص شود.

همچنین قیمت آن بر حسب متر مربع محاسبه می شود. قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک  معمولا نسبت به پنجره های دو جداره یو پی وی سی و پنجره دو جداره آلومینیومی متفاوت است

به علت عایق بودن آن و مصرف انرژی بسیار خوبی که دارد، معمولا قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک بیشتراز پنجره های دو جداره های دیگر می باشد.

آب بندی و هوابندی کامل در پنجره دوجداره ترمال بریک:

دغدغه ای که امروزه در همه ی نقاط جهان همه گیر شده است وجود آلودگی هوا در شهرها،کلان شهرها و…و این در زمینه ی آّ ب بند  و هوا بند بودن پنجره های ترمال بریک حائز اهمیت است

امروزه با وجود هوای آلوده و وجود گرد و غبار در شهر ها و کلان شهر ها یکی از مسائل بسیار حائز اهمیت آب بندی و هوابندی بودن پنجره های ترمال بریک است.
در صورت آب بند و هوابند نبودن پنجره ترمال بریک، اتلاف انرژی و ورودی صدا، آزار دهنده خواهد بود و به علت نفوذ گرد و غبار به داخل واحد مسکونی هزینه های نظافت نیز افزایش خواهد یافت.

در پنجره های ترمال بریک به علت وجود لاستیک های آب بندی در تمامی نقاط پنجره عملیات آب بندی و هوا بندی به بهترین نحو صورت خواهد گرفت.

همچنین استفاده از لاستیک آب بندی و هوابندی سوم ( کله غازی ) در محل بازشو، این مسئله تقویت گردیده است.

مقاومت پنجره ترمال بریک:

آلیاژ آلومینیوم استفاده شده در پنجره ترمال بریک به عنوان اصلی ترین و مهم ترین جز پنجره ترمال بریک محسوب می شود.

این آلیاژ دارای مقاومت بسیار بالایی است و می تواند با توجه به طراحی در هندسه و ساخت آن، نیرو های وارده به خود را به بهترین حالت تحمل نماید.

از این رو ساخت انواع پنجره ترمال بریک با هندسه و اندازه و وزن های متفاوت امکان پذیر است که خود این باعث استفاده بیشتر این محصول در ساختمان گردیده است.

رنگ آمیزی و مقاومت رنگ در پنجره ترمال بریک:

با توجه به اینکه آلیاژ آلومینیوم دارای سختی و مقاومت بالایی است شما می توانید از طیف نا محدود و متنوعی از رنگ ها بر روی این نوع پنجره ها استفاده نمایید.

مزایای پنجره های ترمال بریک :

· عایق حرارتی

· عایق رطوبتی

·  عایق صوتی

· غیر قابل اشتغال

· سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت

· مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار

· مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی

· زیبایی فوق العاده، تنوع رنگ زیاد و دلخواه

· سبکی فوق العاده

· ایمن در مقابل سرقت و زلزله

· مقاوم در برابر تغییر رنگ و شکل به دلیل عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان

انواع پنجره های ترمال بریک :

خرید پنجره ترمال بریک

1- پنجره ترمال بریک لولایی

در پنجره ترمال بریک لولایی  برای آب بند و هوابندی بین پروفیل فریم و بازشو از لاستیک های مخصوص استفاده میشود که رایج ترین لاستیک آب بندی و هوابندی نوع پی وی سی آن می باشد.این نوع لاستیک ها معمولا طول عمر پایینی نسبت به EPDM دارند .

این نوع لاستیک  به مرور زمان حالت خشکی پیدا میکند در نتیجه عملیات آب بندی و هوابندی را به درستی انجام نمی دهد .

پنجره ی ترمال بریک لولایی به انواع حالت های تک لنگه باز شود ،دو لنگه باز شو ، دو لنگه باز شو فرانسوی، بیرون باز شو ،مورب بازشو وطراحی و تولید شود.

 پنجره ی ترمال بریک لولایی  به  دو  صورت تک حالته(Turn) یا (Tilt) یا به صورت دو حالته (Tilt & Turn) میباشد .

2- پنجره ترمال بریک کشویی

پنجره ترمال بریک کشویی به گونه ای طراحی شده اند که از نظر وزن و مقاومت سبک و داری استحکام بالایی میباشند این نوع پنجره ترمال بریک از نظر هوابندی و آب بندی بسیار با کیفیت است .

پنجره های ترمال بریک کشویی در 3 تیپ عرضه میشوند :

پنجره های کشویی در  3 تیپ   T303  T302  T301  عرضه می گردد. این پنجره ها قابلیت ساخت به صورت دو سه و چهار لنگه وحتی بیشتر را دارند.

همچنین لنگه های متحرک قابلیت ساخت وحرکت ریلی تا اندازه  250  * 130 سانتیمتر بدون اینکه فضای منزل را اشغال کنند و لنگه های  ثابت  قابلیت  ساخت تا  اندازه 300*200 سانتی متر را دارد .

کتیبه های این  پنجره ها را می توان در بالا  پایین  و بغل قرار داد. برای نصب  پنجره های کشویی از چهار چوب آلومینیومی یا آهنی استفاده  می گردد.

تمامی این پنجره ها را با توجه به نمای ساختمان و سلایق مشتری  می توان به رنگ های  آنادایزینگ  نقره ای و شامپاینی  و همچنین سفید کرم  دکورال (طرح چوب) قهوه ای سوخته قرمز  آبی سبز و ….. انتخاب نمود.

3- پنجره ترمال بریک لیف اند اسلاید

ترمال بریک لیف اند

پنجره ها ترمال بریک لیف اند اسلاید در ابعاد بزرگ ساخته میشود وزن، فشار فیزیکی و مکانیکی وارده بر روی پروفیل آلومینیومی بسیار زیاد است.شما در انواع پنجره های ترمال بریک از جمله پنجره ترمال بریک فولکس واگنی، لولایی و یا کشویی قادر نخواهید بود ابعاد بسیار بزرگ را اجرا نمایید، در نتیجه پروفیل آلومینیومی پنجره ترمال بریک لیفت اند اسلاید میبایست از نظر هندسه ومقاومت دربرابرفشار نیروهای وارده متفاوت باشد.

عرض پروفیل آلومینیومی ترمال بریک لیف اند اسلاید در حالت استاندارد بنا به تک ریل و یا دو ریل بودن آن میتواند از نوع ۱۱۶ میلیمتر تا ۲۲۱ میلیمتر باشد، این در حالیست در حالت عادی در پنجره های ترمال بریک لولایی و پنجره ترمال بریک کشویی درضخامت پروفیل آلومینیومی بین ۶۰ تا ۷۷۵ میلیمتر است و این مسئله حکایت از متفاوت بودن هندسه و وزن آلومینیومی مصرفی در پنجره ترمال بریک لیفت اند اسلاید با سایر محصولات ترمال بریک را دارد

4- پنجره ترمال بریک فولکس واگنی

ترمال بریک واگنی

پنجره ترمال بریک فولکس واگنی انتخابی مناسب برای درب و پنجره های لولایی با ابعاد بزرگ می باشد. سیستم فولکس واگنی جهت بازشوهای بزرگ و لنگه های سنگین بسیار مناسب است و باعث ایجاد فضایی باز و دلنشین می گردد. استفاده از یراق فولکس واگنی باعث هوابندی کامل شده و در حالت نیمه باز تهویه مناسبی فراهم  می آورد. یراق فولکس واگنی به دو صورت نیمه اتومات و تمام اتومات قابل استفاده می باشد.

سیستم فولکس واگنی جهت بازشوهای بزرگ و لنگه های سنگین مناسب می باشد. سیستم فولکس واگنی هوابندی کاملی دارد و مانند یراق آلات دوحالته از قسمت بالا هم باز می شود که باعث می شود یراق فولکس واگنی از تهویه مناسبی برخوردار است…

مزایای ترمال بریک فولکس واگنی:

الف-باز شدن لنگه تا زاویه ۴۵ درجه امکان پذیر می باشد
ب-هنگام باز و بسته شدن هیچ فضایی اشغال نمی شود و لنگه به صورت کشویی حرکت می کند
ج-دارای سه نوع مختلف اتومات، نیمه اتومات و معمولی که به ترتیب باعث راحت تر استفاده کردن از یراق فولکس واگنی می باشد.
5-پنجره ترمال بریک آکاردئونی

ترمال بریک آکاردونی

پنجره ترزمال بریک آکاردئونی نوعی از پنجره دوجداره است که در مکان هایی که پنجره یا درب عریض میخواهند استفاده میشود. این نوع پنجره زیبایی و کاربرد زیادی دارد اما ساخت آن سختتر و پیچیده تر است.

از این نوع پنجره دوجداره معمولا در بالکن ها و همکف خانه های ویلایی استفاده میشود زیرا زیبایی منحصر بفردی به فضا میدهد

پنجره آکاردئونی ترمال بریک  این پنجره از مواد و یراق آلات با کیفیت و خوب ساخته میشوند. همچنین عایق بندی و هواگیری بسیار خوبی دارند.

مزایا پنجره های ترمال بریک آکاردونی :

زیبایی منحصربفرد و خاص

اشغال کردن حجم فضای کم

مقدار باز و بسته کردن پنجره با توجه به سلیقه و نیاز

عایق و ایمنی بسیار مناسب

معایب پنجره های ترمال بریک آکاردونی :

هزینه بیشتری نسبت به بقیه مدل های پنجره دوجداره دارد.

نصب سختتر نسبت به انواع دیگر پنجره دوجداره است.

برای ساختن این نوع پنجره باید از پروفیل و یراق آلات مخصوص استفاده کرد.

حداکثر و حداقل مقدار مشخصی دارد که با توجه به این مقادیر باید سفارش داده شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی
تماس بگیرید